Wystawa fotografii “Żywioły/Woda” - kolektyw fotografów National Geographic Polska

Mam spore zaległości w publikacji newsów, które w momencie publikacji newsem już nie są :) Niestety mój kalendarz został tak przeładowany, że ogarniam tylko bieżące zadania. Mam nadzieję, że to się zmieni a tymczasem chciałem wspomnieć o bardzo ważnej wystawie - “Żywioły/Woda”. Ważnej, ponieważ to pierwsza wystawa kolektywu fotografów National Geographic Polska! Jak to bardzo fajnie napisała Asia Kinowska:

“Marek Arcimowicz, Paweł Młodkowski, Mikolaj Nowacki oraz Marcin Zaborowski – fotografowie, którzy są stałymi współpracownikami National Geographic Magazine Poland. Abstrakcyjne formy lodu na rzece. Jezioro, zatoka, w końcu i morze. A wtedy łodzie i plaże, a z nimi turyści i uchodźcy. Przyroda i człowiek, w nierównej walce. Woda. Jeden z czterech żywiołów. W różnych stanach skupienia, wielkości.

Przez jednych pożądana, przez innych przeklinana. I tak od zarania. Woda, która dzieli i łączy. Daje życie i pożywienie, ale potrafi też niszczyć. Jak to żywioł.

W kolorze i czarnobieli. Woda przenika przez wszystkie te zdjęcia. Stanowi pretekst do zebrania czterech opowieści,
uporządkowanie kilku historii. Tak różnych, jak autorzy.

„Żywioły/woda” to pierwsza wystawa zbiorowa Kolektywu fotografów National Geographic Polska!

Czterech autorów, których łączy charakter pracy – są fotoreporterami. Cztery zupełnie inne miejsca, opowieści, spojrzenia. Historie bliskie i dalekie, w Polsce lub na przysłowiowym końcu świata. Czasem skupione na bohaterach (zbiorowych): plemię Badjao czy Rohingjowie, gdzie żywioł jest jedynie pretekstem do zatrzymania się nad historią. Czasem to sama woda jest bohaterką główną – jej formy i tętniące nad nią życie. Każdy z autorów zupełnie inaczej opowiada swoją historię, wyjaśnia i dopowiada słowami.”


Tutaj znajdziecie kilka zdjęć z wernisażu a tutaj link do wideo ze spotkania po wernisażu

Wystawa czynna do 11 września 2019.

Partner medialny: National Geographic Polska

Wsparcie kuratorskie: Joanna Kinowska

Using Format